KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Kaputaş


Kaputaş

10.06.2021

Kaputaş

    Kaş plajları içinde şüphesiz en bilineni; turkuaz rengi sularından ötürü Türkiye’nin Maldivleri sıfatını kesinlikle hak eden, Türkiye’nin yurtdışı tanıtım ilanlarına en çok konu olan, sanki tanrının ideal maviyi bulmak için yarattığı sürreal koy. Renk kartelasında mavinin tüm tonlarının anavatanı! İnstagram şu bu bilmem ne filtresine gerek duymaksızın bu kadar güzel mavi renk tonlarına sahip doğal fotoğraflar çekebilmek ve sağda solda görmüş olduğumuz Kaputaş fotoğraflarından hayal kırıklığına uğramamak bile ne büyük nimet!

Kaş ilçesine 20 Kalkan’a ise 7 km mesafede bulunur. Coğrafi konumu sebebiyle aynı zamanda ‘’Kanyonağzı Plajı’’ olarak da anılmaktadır. İngiliz İndependent gazetesi tarafından dünyanın en romantik plajı ünvanına layık görülmüştür.

Yeraltı sularıyla besleniyor olması sebebiyle (yerli halkın muar olarak adlandırdığı bir su) deniz suyu hemen her dönem oldukça soğuktur. Sahil kesimi ince kum ve küçük çakıl taşlarından oluşmaktadır. Genellikle epey dalgalı bir denizdir, dolayısıyla yüzmeye pek elverişli değildir fakat bu dalgalar yüzünden gezi teknelerinin kıyıya pek yanaşamıyor olmaları suyun muhteşem rengini koruyabilmesine yardımcı olur. Yosun, denizanası kesinlikle yoktur. Denize girdikten hemen 5-7 metre sonra su derinleşir. Mavinin her tonu ile kumun altın sarısı rengini birleştiren bu harikulade güzel plaja erişim için biraz zahmete katlanmak şart; 190 basamaklı merdivenler vasıtasıyla aşağı inilmekte. Bana soracak olunsa inip çıkmasına değecek en güzel merdivenleri barındıran bir yer ama yok eğer ben bu kadar zahmete katlanamam diyorsanız da en azından manzara noktasından aşağıya bir bakın ve sırtını sarp dağlara yüzünü ise Akdeniz’e dönmüş bu eşsiz güzelliğin tadını göz ucuyla da olsa çıkartın. Ama yine de sadece yukarıdan bakıp geçmenin, leziz yemeklerle dolu bir restoranın vitrinini izlemekle eş anlamlı olduğunuda lütfen unutmayın ????

Birkaç sene öncesine dek tamamen bakir sayılabilecek bu plajda bugün belediye işletmesi dahilinde halen makul ücretler karşılığında şemsiye ve şezlong kiralamak mümkün. Unutmadan söyleyeyim, yüksek sezonda kalabalıktan ötürü park sorunu had safhada oluyor, üstelik haliyle çok da kalabalık, bence dünyanın sayılı güzel plajları arasında kendisine haklı bir yer edinmiş olan Kaputaş’ın denizinin ve doğal güzelliğinin tadına varabilmek için mümkünse mayıs&eylül&ekim ayları gibi dönemleri tercih edin.


Yorumlar – Tanımlar:

  • Uzaktan bakınca denize PHOTOSOP yapılmış gibi duruyor.
  • Kartpostallara bakıp ‘’mümkün değil, o su o renk olamaz imkânsız’’ dedikten sonra çok daha güzeliyle karşılaşmış olmam!
  • Girişine ‘’BALİ’’ yazılsa ben inanırım sizi bilmem.
  • Deniz suyu renginin tedirgin edici düzeyde mavi ve güzel olduğu küçük plaj.
  • Bir nevi Windows Desktop resmi
  • ‘’Cehennem’’ gibi bir yolculuğun ardından insanın karşısına çıkıveren ‘’cennet’’.
  • Dalgaların insanlara saldırdığı, bağımlılık yapacak derecede keyifli plaj.
  • Ölmeden önce mutlaka yapılacaklar, gezilecekler, görülecekler listenizden bir çentik atın, mutlaka gidin, görün.
  • Turkuaz rengi sularına dalınca insana tüm tasasını unutturan cennet parçası.

İLETİŞİM

satis@villaotelim.com
0 549 358 56 57
Atatürk Mah. Ataşehir Bulvarı
    Gardenya 7/1 Daire: 1 İstanbul
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.