Satış Sözleşmesi

VİLLAOTELİM.COM SATIŞ PLATFORMU SÖZLEŞMESİ

 

 1. Taraflar ve Giriş

 

  1. Taraflar

 

İş bu sözleşmenin bir tarafında Andifli mah. Beyhan Cenkçi cad. No: 16/3 Kaş, Antalya adresinde muhkim Kaş Global Tur. Gayr. Dan. Ve Tic. Ltd. Şti. (‘’VİLLAOTELİM.COM’’ olarak anılacaktır) ile

 

……………………….

………………..

 

Adresinde muhkim

 

…………………………………………………………………………

Ticari ünvanlı (‘’FİRMA’’ olarak anılacaktır) arasında imzalanmıştır.

 

VİLLAOTELİM.COM ve FİRMA ayrı ayrı ‘’Taraf’’ ve beraberce ‘’Taraflar’’ olarak anılacaktır.

 

  1.  Seyahat ve konaklama hizmetlerinin sağlanmasında  Kaş Global şirketlerinden biri olan VİLLAOTELİM.COM otel oda fiyatlarının misafirlere diğer seyahat bileşenleri ile beraber paket olarak veyahut ayrı olarak VİLLAOTELİM.COM’a ait internet sitelerinde pazarlanması alanında faaliyet göstermekte iken, FİRMA , konaklama biriminin (aşağıda tanımlı) yönetimi ve pazarlanması alanında faaliyet göstermekte olup, bu sebeple taraflar aşağıda belirtilen şu huşularda hukuken bağlı olmayı kabul etmektedirler.

 

 1. Tanımlar

 

  1. Villaotelim.com’a ait internet sitesi/siteleri, markalar, mobil aplikasyonlar, uygulamalar, araçlar, platformlar ve/veya hizmetin sunulduğu diğer cihazlar anlamına gelecektir.

 

  1. Eşit fiyat ve koşul garantisi: VİLLAOTELİM.COM’un diğer online satış kanalları ile aynı rezervasyon ve hizmet koşullarında aynı fiyatı sunduğu ve FİRMA’nın diğer online satış kanalları ile VİLLAOTELİM.COM’a fiyat eşitliği sağladığı anlamına gelmektedir.

 

  1. Konaklama Birimi: FİRMA’nın misafirlere geçici konaklama hizmeti sağladığı

 

………………………………………………

……………………………………

 

Adresinde bulunan

 

………………………….

 

İsimli tesis anlamına gelmektedir.

 

  1. Harici ağ (Extranet): (kullanıcı adı ve şifrenin tanımlanmasından sonra) http://villaotelim.com sayfasından konaklama bilgilerini (fiyatlar ve odalar dahil) ve rezervasyonları değiştirmek, yeni kullanıcı tanımlamak, indirim tanımlamak, güncellemek ve/veya düzeltmek üzere FİRMA’nın erişimine açık çevrimiçi (online) sistem.

 

  1. Misafir: Platformların ziyaretçisi veya FİRMA’nın müşterisi olan tüketici şahıs(lar) anlamına gelecektir.

 

  1. Firma bilgilerii (Verileri): VİLLAOTELİM.COM tarafından halka açık kaynaklardan veyahut üçüncü taraf içerik sağlayıcılarından elde edilip FİRMAY’ya Extranet veyahut www.villaotelim.com yoluyla sağlanan bilgiler hariç olmak üzere, FİRMA tarafından FİRMA için Extranet’e ve www.villaotelim.com’a gönderilen fikri mülkiyet mevzuatı ile koruma altına alınan veri ve bilgiler dahil her türlü elektronik veri ve bilgilerdir.

 

 1. Sözleşmenin Konusu

 

İşbu sözleşmenin konusu; VİLLAOTELİM.COM’un FİRMA’ya ‘’Kullanıcı adı’’ ve ‘’Kullanıcı şifresi’’ tahsis ederecek harici ağa erişim hakkı vermesi ile misafirlerin VİLLAOTELİM.COM’a ait platformlar üzerinden tesise erişebilmesi ve tesisten VİLLAOTELİM.COM aracılığı ile konaklama satın alabilmelerine ilişkin tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. İş bu sözleşme bir kontenjan sözleşmesi değildir.

 

 1. VİLLAOTELİM.COM’un Hak ve Yükümlülükleri

 

  1. Online sistem ve Harici Ağ

 

   1. Extranet ve www.villaotelim.com VİLLAOTELİM.COM’un sahip olduğu platformlar olup, ileride Villaotelim.com tarafından açılacak ve bu sisteme dahil edilecek diğer platform, marka ve internet siteleri, işbu sözleşme kapsamında kabul edilecektir. Platformun isminin değişmesi FİRMA ve VİLLAOTELİM.COM arasındaki işbu sözleşmenin yenilenmesini gerektirmez.

 

   1. VİLLAOTELİM.COM, FİRMA’nın harici ağa giriş yapmasını sağlayacağı kullanıcı adı ve şifreyi FİRMA’ya e-posta ile iletecek, sonrasında bahsi geçen sistemde yapılacak değişikliklerden FİRMA sorumlu olacaktır. FİRMA, kullanıcı adı ve şifre de dahil olmak üzere bu sistemin kullanımı ile oluşacak sonuçlardan ve şifrenin güvenliği ve gizliliğini sağlamaktan sorumludur. Kullanıcı adı ve şifreye haiz personelin FİRMA ile ilişiğinin kesilmesi durumunda FİRMA yine aynı sistem üzerinden kullanıcı ayarlarını ve yetkilerini kendisi değiştirmelidir. Aksi taktirde oluşacak zararlardan VİLLAOTELİM.COM sorumlu tutulamaz. FİRMA tarafından harici ağa yapılacak girişler, girişlerin yapıldığı ip numaraları, vb. bilgiler ile harici ağ üzerinde yapılan işlemler VİLLAOTELİM.COM nezdinde kayıt altına alınarak saklanacaktır.

 

   1. FİRMA tarafından Extranet sisteminde yapılacak fiyat değişikliği, satışa kapatma ve diğer tüm değişiklikler, VİLLAOTELİM.COM’un tüm platformlarında anında değişiklik gösterecek ve bu vesileyle fiyat eşitliği yaratarak tüketicinin korunması sağlanacaktır.

 

   1. VİLLAOTELİM.COM’a ait, işbu sözleşmede tanımlı web adresinde satışa açık bulunan villaların /otellerin sıralaması VİLLAOTELİM.COM tarafından tek taraflı olarak belirlenir.

 

 

 

 

2. Konuk Değerlendirmeleri:

 

4.2.1. VİLLAOTELİM.COM tesiste konaklamış misafirlerden konaklamaları ile ilgili yorum ve puanlama yapmalarını talep edebilir. VİLLAOTELİM.COM bu yorumları ve puanları www.villaotelim.com ve bağlı kuruluş KAŞ GLOBAL TUR. GAYR. DAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Platformlarına koyma hakkını saklı tutar. FİRMA, VİLLAOTELİM.COM’un bu yorumların yayımcısı değil dağıtıcısı olduğunu (doğruluğunu ispatlama yükümlülüğü olmadığını) kabul eder.

 

4.2.2. VİLLAOTELİM.COM misafir değerlendirmelerini hakaret, ırkçılık veya bir bireyin adının anılması ihtimaline karşın izlemek ve değerlendirmek için azami çabayı göstermeyi taahhüt eder.

 

4.2.3. VİLLAOTELİM.COM, değerlendirmelerin küfür içermesi veya bir bireyin adına atıfta bulunması ihtimaline karşın istenmeyen değerlendirmeleri reddetme, düzeltme veya yayından kaldırma haklarını muhafaza eder.

 

4.2.4. VİLLAOTELİM.COM, misafir değerlendirmeleri (ve bunların içeriği, veya yayınlanmasının veya dağıtımının sonuçları) hakkında FİRMA ile herhangi bir tartışma, müzakere veya muhaberatta bulunmayacaktır.

 

4.2.5. VİLLAOTELİM.COM’un, herhangi bir yorum veya değerlendirmenin içeriği ve (yayınlanmasının veya dağıtımının) sonuçları ile ilgili herhangi bir yükümlülük ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

4.2.6. VİLLAOTELİM.COM’un belirleyeceği kriterlere bağlı olmak şartıyla FİRMA bir kereye mahsus misafir yorumuna cevap yazabilir.

 

  1. Pazarlama ve PPC esaslı reklamlar

 

   1. VİLLAOTELİM.COM, Konaklama Birimi ad(lar)ını e-posta ile pazarlama ve/veya tıklama başına ödeme (PPC) esaslı reklamlar dahil olmak üzere çevrimiçi pazarlamada kullanarak konaklama biriminin tanıtımını yapma hakkına sahiptir. VİLLAOTELİM.COM kendi hesabına ve takdirine bağlı olmak suretiyle çevrimiçi pazarlama kampanyalarını yürütür. İşbu sözleşme FİRMA, VİLLAOTELİM.COM ve grup şirketlerinin internet reklamlarında adının kullanılmasına izin vermektedir. Bunun dışında FİRMA, VİLLAOTELİM.COM’un online satış platformuna yönlendirme yapan satış arttırmaya yönelik banner ve/veya diğer reklamlarını kendisine ait internet sitesinde VİLLAOTELİM.COM’un onayı ile yayınlamak isterse, VİLLAOTELİM.COM’dan herhangi bir bedel talep etmeyecektir.

 

   1. FİRMA, kendisinin, çalışanlarının, bağlı kuruluşlarının ve temsilcilerinin, VİLLAOTELİM.COM’a ve bağlı kuruluşu KAŞ GLOBAL TUR. GAYR. DAN. VE TİC. LTD. ŞTİ’ne ait ‘’villaotelim.com, kaş global’’ lisanslı markaları, bu markaların benzerlerini, genel hatalı kullanım hallerini internet ortamında anahtar kelime (keyword), metatag, adword, alan adı (domain name) olarak satın almak suretiyle veyahut sair surette hak iddia etmeyeceğini, kullanmayacağını, bi nevi kullanımlar yoluyla internet arama motorlarında çeşitli optimizasyon taktikleri izleyerek VİLLAOTELİM.COM ve KAŞ GLOBAL’e ait internet siteleri, markalar ve oteller hakkında yapılan doğal arama sonuçlarını ve arama sıralamasını kendi lehine etkilemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 

 

4.4 Lisans

 

4.4.1. Extranet ve www.villaotelim.com’un tüm hakları VİLLAOTELİM.COM’a aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır. Bu web sayfalarında yayımlanan içeriker (örneğin yazılım, ürünler, logolar, vs. gibi bilgiler, ticari markalar, raporlar, resimler ve grafikler vb. gibi) ulusal ve uluslararası kanunlar ve sözleşmeler ile korunmaktadır.

 

4.4.2. FİRMA, villa/otel odalarının pazarlanması amacıyla sınırlı olarak kendine ait bilgileri kullanma, çoğaltma, iletme ve teşhir etmek suretiyle Extranet ve www.villaotelim.com sitelerine, sınırlı, vazgeçilebilir, dünya çapında, telif ücreti gerektirmeyen ve münhasır olmayan erişim lisansına sahip olacaktır. FİRMA, extranet ve www.villaotelim.com sitelerine erişiminin ve/veya kullanımının işbu sözleşme hüküm ve şartlarına uygun olmasını sağlamakla yükümlüdür. FİRMA’nın bahis konusu lisanslı içeriği kullanma hakkı haricinde bu sözleşmedeki hiçbir hüküm FİRMA’ya VİLLAOTELİM.COM’a ait ara yüzdeki herhangi bir teknoloji veyahut fikri mülkiyet hakkının dağıtılması veyahut çoğaltması hakkı verecek şekilde yorumlanamaz.

 

4.4.3. FİRMA, işbu sözleşme ile düzenlenen satış ve pazarlama faaliyetlerinin icrası maksadıyla VİLLAOTELİM.COM’a her türlü medya dağıtım araçları ile (broşür, kitapçık ve diğer basılı materyaller, gazete ilanlarını; digital medya-internet, sosyal medya, ticari e-postalar, elektronik bildirimler, mobil uygulamalar gibi; video ve işitsel radyo, televizyon gibi işitsel medya) FİRMA verilerini kullanma, çoğaltma, kopyalama, iletme, gösterme, yayınlama ve uyarlama (gerektiği ölçüde ve tercüme dahil olmak üzere) hakkını kapsayan, vazgeçilemez, münhasır, sınırlı süreli, dünya çapında, telif ücreti gerektirmeyen bir kullanım lisansını sağlamaktadır.

 

4.4.4. VİLLAOTELİM.COM, üçüncü kişi ve/veya kuruluşları kusurlarından kaynaklı işlemin kesintiye uğraması, hata, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha ve izinsiz kayıtlara girilmesi, kayıtların yetkisiz değiştirilmesi veya kullanılmasından dolayı herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

 

 1. Firmanın Yükümlülükleri

 

5.1. Bilgi verme ve FİRMA verilerini işleme yükümlülüğü

 

5.1.1. FİRMA, platformlara eklenmek üzere kendisine ait bilgileri işbu sözleşme konusu ile sınırlı olmak üzere doğru ve gerçeğe uygun şekilde VİLLAOTELİM.COM ile http://villaotelim.com extranet sistemi üzerinden paylaşma yükümlülüğündedir. FİRMA tarafından verilen bilgi; konaklama birimi ile ilgili genel bilgileri, konaklama biriminin olanaklarını, hizmetlerini ve rezervasyona açık odalarını, fiyatlarının ayrıntılarını (tahakkuk eden tüm vergi, resim, ek ücret ve harçlar dahil), iptal ve no-show koşulları ve diğer koşul ve bilgileri ihtiva edecektir. Platformlarda konaklama biriminin web sitesi, sosyal medya hesapları yer almayacak, misafir FİRMA hesaplarına yönlendirilmeyecektir.

 

5.1.2. FİRMA verilerinin doğruluğunun sağlanması maksadıyla madde 4.4.2 hükmü kapsamında lisanslı içeriğe erişim sağlayacaktır. FİRMA konaklama biriminin durumunu ayda en az iki kez güncellemekle yükümlüdür. FİRMA extranet ve www.villaotelim.com sitelerinin güncellenerek konaklama birimine ait doğru içeriklerin yansıtıldığından emin olmakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi; (i) FİRMA’nın herhangi bir tüketici sorunundan sorumlu tutulması ve/veya (ii) VİLLAOTELİM.COM tarafından sözleşmenin feshedilmesi ile sonuçlanabilecektir. FİRMA, VİLLAOTELİM.COM tarafından desteklenmeyen bir dilde içerik sunmaktaysa, alternatif bir yöntem belirleyerek içeriği desteklemekle yükümlüdür.

 

5.1.3. FİRMA, sağlamayı taahhüt ettiği hizmetlerin ya da otel özelliklerinin bulunmaması veyahut ayıplı olması halinde misafirler tarafından iddia olunan zararlardan ve/veya tazminat iddialarından tek başına sorumlu olacaktır. FİRMA, VİLLAOTELİM.COM’un bu sebeple sözleşmeye taraf olmayan üçüncü şahıs ve kurumlara ödemek zorunda kaldığı her türlü zarar kaleminden ve VİLLAOTELİM.COM nezdinde doğan tüm zararlardan sorumlu olduğunu ve bunları ilk talepte karşılamayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Uyuşmazlık halinde extranet sistemine girilen bilgi ve belgelerin esas alınacağı taraflarca kabul edilmektedir.

 

5.2 Tazmin Yükümlülüğü

 

FİRMA, herhangi bir FİRMA verisinin üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmesi ya da kötüye kullanılması veyahut VİLLAOTELİM.COM’un lisanslı içeriklerini işbu sözleşmeyi, sipariş forumunu ya da uygulanabilir hukuku ihlal eder şekilde kullanması dolayısıyla (her biri VİLLAOTELİM.COM’a yöneltilen iddia kapsamında) VİLLAOTELİM.COM’a karşı üçüncü taraflarca öne sürülen veyahut başlatılan her türlü iddia, talep, dava veya sair yargı süreçlerinden VİLLAOTELİM.COM’u korumak; daima bahis konusu iddia ve taleplerden muaf tutmakla yükümlü olup; bu sebeple VİLLAOTELİM.COM hakkında hükmedilen her türlü zarar, avukatlık masrafı ve sair masrafları ya da VİLLAOTELİM.COM tarafından (a) VİLLAOTELİM.COM’a yöneltilen iddialar hakkında derhal yazılı olarak FİRMA’ya haber vermek; (b) VİLLAOTELİM.COM’a yöneltilen iddialara ilişkin FİRMA’ya savunma ve sulhe varma hususunda münhasır kontrol hakkı tanınması (VİLLAOTELİM.COM’u koşulsuz bir şekilde her türlü yükümlülükten kurtarmadıkça, FİRMA, VİLLAOTELİM.COM’a yöneltilen hiçbir iddia hakkında sulhe varamayacaktır) ve (c) FİRMA’nın masraflarını karşılaması koşuluyla FİRMA’ya her türlü makul yardımın sunulması kaydıyla, FİRMA’ca yazılı bir şekilde onaylanan sulh anlaşması gereği VİLLAOTELİM.COM tarafından ödenen bedelleri tazmin edecektir.

 

5.3 FİRMANIN Eşitlik ve Oda Kısıtlamama Yükümlülüğü

 

   1. FİRMA, VİLLAOTELİM.COM’a odalarının pazarlanması hususunda fiyat eşitliği garantisi verir. FİRMA, satışının yapıldığı tüm diğer online platformlardaki eşit rezervasyon koşullarını ve fiyat eşitliğini VİLLAOTELİM.COM’a sağlamayı taahhüt eder.

 

   1. FİRMA, VİLLAOTELİM.COM’a verdiği fiyatların, platform üzerinden rezervasyon yaptıran tüm mecralar için geçerli olacağını kabul ve taahhüt eder.

 

   1. Misafirlerin eşit fiyat garantisi kapsamında geçerli bir talebi olması durumunda VİLLAOTELİM.COM ivedilikle FİRMA’ya bu talebi iletecek ve taleple ilgili bilgileri FİRMA’ya sunacaktır. VİLLAOTELİM.COM tarafından yapılan bildirim üzerine FİRMA, derhal VİLLAOTELİM.COM ile paylaşılan fiyatlar üzerinde gerekli düzeltmeleri yapmak ve ileride gerçekleşecek rezervasyonlarda eşit fiyat garantisinin uygulanabilirliğini sekteye uğratmayacak gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Ayrıca FİRMA, ilgili misafir tarafından yapılan rezervasyonun fiyatını derhal kendi idari sisteminde de düzeltecektir.

 

5.4 Komisyonlar ve Ödeme Koşulları

 

5.4.1. FİRMA, misafir tarafından rezervasyon yapılan tüm satış tutarı üzerinden %15 komisyonu (vergiler dahil) VİLLAOTELİM.COM’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

5.4.2. VİLLAOTELİM.COM’un komisyon alacağı misafirin konaklama biriminden ayrıldığı tarih itibariyle doğar. Misafirin konaklama biriminden ayrıldığı takvim ayındaki rezervasyonlardan doğan komisyon, VİLLAOTELİM.COM tarafından aynı ayın son günü faturalandırılacak ve FİRMA tarafından ödenecektir. Faturalar aylık olarak kesilerek FİRMA’ya posta veya e-posta ile gönderilecektir. Her bir fatura bedeli, FİRMA tarafından fatura tarihinden sonraki 20 gün içinde faturada belirtilen banka hesabına ödenecektir.

 

5.4.3. Aylık komisyon faturası, FİRMA tarafından faturada belirtilen para birimi cinsinden ve fatura kesim tarihindeki TCMB efektif satış kuru üzerinden ödenecektir.

 

5.4.4. Faturalanmış bedelin VİLLAOTELİM.COM tarafından son ödeme tarihine kadar teslim alınamaması halinde, VİLLAOTELİM.COM’un tüm hak ve yasal yollara başvurma imkanları saklı kalmak kaydıyla, söz konusu bedele bakiye bedelin aylık %1,5’i veyahut hukuken izin verilen en yüksek oranda hesaplanacak temerrüt faizi tahakkuk ettirilecektir. VİLLAOTELİM.COM ödemelerin zamanında yapılmaması halinde fatura bedeli ödenene kadar verilen hizmetleri veyahut sözleşmeyi feshetme yetkisine sahiptir.

 

5.4.5. Sözleşme konusu hizmetin 5.4.4 maddede ki nedenlerden ötürü durdurulması halinde; VİLLAOTELİM.COM, söz konusu hizmetlerin sağlanmasının sürdürülebilmesi için, FİRMA’nın sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmesinin teminatı olarak, uygun göreceği bir teminat tutarının VİLLAOTELİM.COM hesabına yatırılmasını talep edebilir. Teminat tutarı, yıl içerisinde düzenlenen en yüksek bedelli üç hizmet faturasının toplamından az olamaz. FİRMA tarafından sözleşme edimlerinin yerine getirilmemesi halinde, VİLLAOTELİM.COM sözleşmeyi fesih hakkı saklı kalmak üzere, herhangi bir ihtar veya ihbara gerek olmaksızın alacağını teminattan tahsil edebilecektir. VİLLAOTELİM.COM’un işbu madde hükümleri uyarınca teminatın bir kısmını çekmesi halinde, FİRMA 15 gün içerisinde teminatın yeniden gerekli miktara ulaşması için çekilen miktara eşit havaleyi VİLLAOTELİM.COM’a yapacaktır.

 

5.4.6. FİRMA taraflarca ayrı bir sözleşme ile yazılı olarak kararlaştırılan ödeme vasıtası yoluyla sözleşmeden doğan ödeme yükümlülüklerini yerine getirecektir. Ödeme vasıtalarından (sanal kredi kartı, akreditif, havale vb) teknolojik gelişmeler, güvenlik tedbirleri ve şirket anlaşmaları doğrultusunda değişmesi ve/veya güncellenmesi durumunda bu hususu FİRMA’ya harici ağ üzerinden bildirilecektir. Bu durumda FİRMA sözleşmeden kaynaklanan her türlü ödemeyi bildiren ödeme metodu uyarınca gerçekleştirmekle yükümlü olacaktır.

 

 1. Rezervasyonlar ve Ödemeler

 

6.1. Çifte rezervasyon, iptal ve rezervasyonun kullanılmaması (no-show)

 

FİRMA’nın mücbir sebep halleri haricinde, herhangi bir nedenle bir misafiri konaklatamazsa, FİRMA mümkün olduğunca aynı bölge içerisinde benzer veyahut daha yüksek konaklama standartlarında hizmet veren bir otelde alternatif konaklama ayarlayacak ve misafire telefon görüşmesi yapma imkanı sağlayacaktır. FİRMA, misafir tarafından talep edilmesi halinde ulaşım dahil, alternatif otelin kullanılmasından doğacak oda fiyatı ve sair ek masrafların ödenmesinden sorumlu olacaktır. FİRMA ayrıca durum hakkında ivedilikle VİLLAOTELİM.COM’a bilgilendirmede bulunacaktır. Bu madde kapsamında VİLLAOTELİM.COM’un misafire ve/veya üçüncü şahıslara karşı herhangi bir ödeme yapmak durumunda kalması halinde bu tutarın tamamı FİRMA tarafından VİLLAOTELİM.COM’un ilk talebi üzerine karşılanacaktır. FİRMA misafirin geç check-in yapması, erken check-out yapması ya da rezervasyonunun kullanılmamasından kaynaklanan no-show bilgisini 48 saat içerisinde VİLLAOTELİM.COM’a bildirmekle yükümlüdür. Geç ve/veya hatalı verilen bilgilerden dolayı oluşacak misafir şikayetinde misafir ve VİLLAOTELİM.COM arasında yaşanacak ihtilaf sonucu misafire ödenmesi gereken bedel, FİRMA’ya rücu edilecektir.

 

6.2 Ödemeler

 

6.2.1. VİLLAOTELİM.COM sistemi kanalı ile rezervasyon yapıldığında, FİRMA ile misafir arasında rezervasyon işlemi yapılmış, sözleşme ilişkisi kurulmuş olmaktadır. Bu çerçevede FİRMA, misafiri sözleşme tarafı olarak kabullenmekle ve misafir tarafından belirtilen ilave bilgiler ve/veya istekler dahil rezervasyonu extranet sisteminde bulunan konaklama birimi bilgileriyle (fiyat dahil) uyumlu olarak tamamlamakla yükümlüdür.

 

6.3 Kredi Kartı Garantisi

 

   1. Misafir tarafından VİLLAOTELİM.COM sistemine giriş yapılan kredi kartı bilgilerinin

Doğruluğundan ve/veya limitinin yeterli olup olmamasından VİLLAOTELİM.COM’un sorumluluğu bulunmamakta, FİRMA’ya bu konuda garanti verilmemektedir. Rezervasyon, misafir veya rezervasyondan sorumlu kişi tarafından verilen kredi kartı bilgilerine istinaden güvence altına alınır. Ancak FİRMA, bu kredi kartı bilgilerinin geçerliliğini, kredi kartının ön provizyonunu, rezervasyonu yapılan geceleme tarihindeki kredi limitinin sorgulanmasından sorumludur. Kredi kartı rezervasyon için gerekli koşulları sağlamıyorsa FİRMA, derhal VİLLAOTELİM.COM’u bilgilendirecektir. VİLLAOTELİM.COM, misafiri konu hakkında bilgilendirerek alternatif ödeme yöntemi sunmasını sağlayacaktır. Misafir bunu yapamıyor veya yapmak istemiyorsa VİLLAOTELİM.COM, FİRMA’nın talebi üzerine rezervasyonu iptal edebilir.

 

   1. Misafir tarafından www.villaotelim.com üzerinden yapılan rezervasyonlarda misafirin kredi kartı bilgilerini VİLLAOTELİM.COM sistemine girmesi sağlanacaktır. VİLLAOTELİM.COM sistemine girişi sağlanan kredi kartı bilgileri VİLLAOTELİM.COM tarafından FİRMA ile paylaşılır. FİRMA, Ödeme Kartı Endüstrisi (PCI) Veri Güvenliği Standardında açıklanan gereklilikler, uygunluk kriterlerine uyma ve kredi kartı bilgilerinin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. PCI Security Standarts Council websitesinde (http://www.pcisecuritystandarts.org) belirtilen en güncel güvenlik standartları iş bu sözleşmeye esas alınacaktır. Kredi kartı bilgilerinin güvenliğinin FİRMA tarafından sağlanamamasından doğan tüm zarar taleplerinden FİRMA, misafire ve VİLLAOTELİM.COM’a karşı sorumludur.

 

 1. Fesih ve Sözleşmenin Süresi

 

7.1. Sözleşmenin Süresi: Villaotelim.com Online Tesis Satış Sözleşmesinin süresi; (a) işbu sözleşmenin her iki tarafça imzalandığı tarihte işlemeye başlayacak; ve (b) taraflardan her biri tarafından altmış (60) gün önceden yapılabilecek yazılı bildirimle fesih edilmedikçe yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 

7.2. Fesih: Bu hükümde düzenlenen fesih haklarına ilave diğer tüm yasal haklara halel gelmemek üzere, taraflardan her biri sözleşme süresi içerisinde herhangi bir tarihte diğer tarafın: (a) sözleşme kapsamındaki maddi ve/veya gayrı maddi yükümlülüklerin ihlal edilmesi ve diğer tarafın bu ihlali ve giderilmemesi halinde ihlalde bulunan tarafa feshin geçerli olacağı tarihi bildirir yazılı bildirimi üzerine bu ihlalin otuz (30) takvim günü içerisinde önemli derecede gidermemesi; (b) iflas, tasfiye, yönetimin kayyuma devri süreçlerini başlatması veyahut borçları hakkında altmış (60) gün içerisinde lehine sonuçlanmayan anlaşma süreci başlatılmış olması; (c)  iflasına, tasfiyesine, aczine karar verilmiş olması veyahut bu durumun ilan edilmiş olması durumunda sözleşmeyi yazılı bildirimle feshedebilecek olup, fesih kapsamındaki hallerin her birinin vukuu durumunda taraflar fesih tarihine kadar tahakkuk etmiş alacakları ve fesih sonrası sözleşmenin kalan süresi içerisinde gerçekleşecek konaklama bedellerini birbirlerine ödemekle yükümlü olacaklardır.

 

 1. Mücbir Sebepler

 

Tarafların her ikisinin veya birinin çalışma imkanlarının kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durdurulacak şekilde ve derecede meydana gelen sel, su baskını, deprem gibi doğal afetler, yangın, hükümetin faaliyetleri, ulusal seferberlik halleri, ayaklanmalar, savaş ya da savaş girişimleri, grev, lokavt, elektronik ortamda meydana gelen teknik aksaklıklar gibi burada yazılı olanlarla sınırlı olmamak kaydıyla ve işbu sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülemeyen ve tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep(ler) olarak kabul edilecektir. Bu nedenlerden birisi meydana gelirse tarafların bu sözleşmeden kaynaklanan yükümlülükleri askıya alınır. Bu sebep, 15 gün süreyle devam ederse taraflardan herhangi birisi sözleşmeyi tazminatsız olarak feshedebilir.

 

 1. Gizlilik

 

Gizli tutma yükümlülüğü olmaksızın daha önceden bilinen bilgiler, bilginin verildiği tarafın kusuru söz konusu olmaksızın kamuya mal olmuş bilgiler, yürürlükte olan kanun ya da düzenlemeler ya da verilmiş olan bir mahkeme kararı, idari emir gereğince açıklanması gereken bilgiler dışında olmak üzere taraflardan herhangi biri tarafından, diğer tarafa yazılı ya da sözlü olarak açıklanan ya da taraflardan herhangi biri tarafından başkaca herhangi bir yolla elde edilen, finansal data, iş ve sair planlar, kullanıcı bilgileri, satış prim sistemi bilgileri, satış şekilleri, fiyat politikaları, faturalaşma prosedürleri, yapılanma modelleri, altyapı bilgileri, fikirler, keşifler, buluşlar, özellikler, formüller, modeller, amaçlar, 10 standartlar, ticari sırlar, çizimler, örnekler, cihazlar, bilgisayar programları, örnek tanıtımlar (demolar, sunumlar), teknik bilgiler, fikri ve sınai mülkiyet hakları, şirket ortaklık bilgileri ve burada sayılanlarla sınırlı olmaksızın taraflardan herhangi birine ait yazılı ya da sözlü tüm bilgi ve belgeler, iş ile ilgili olarak taraflar arasında yapılan her türlü tartışma, görüşme, toplantı vb. bilgiler gizli bilgidir. Kendisine gizli bilgi verilen ya da sair yolla gizli bilgiye ulaşan taraf, bu gizli bilginin ve gizli bilgiye ilişkin fikri mülkiyet hakları dahil tüm hakların tamamen ve kesinlikle diğer tarafa ait olduğunu kabul eder. Taraflardan hiçbiri, diğerinin yazılı izni olmaksızın kanunda açıkça belirtilen haller dışında bu bilgiyi 3. Kişilere aktaramaz herhangi bir şekilde ya da herhangi bir yolla dağıtamaz, basın yayın organları ve medya kuruluşları vasıtasıyla açıklayamaz, reklam amacıyla kullanamaz.  Bu yükümlülüğe aykırı davranan taraf diğer tarafın oluşan maddi ve manevi zararlarını karşılamakla sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Taraflar arasındaki ticari ilişki sona erse dahi işbu sözleşmedeki gizlilik yükümlülükleri geçerli olmaya devam edecektir. Bu sözleşme ya da buradaki herhangi bir hak tamamen ya da kısmen devredilemez.

 

 1. Sözleşmenin Devri

 

İşbu sözleşme her bir tarafın izin verilen kanuni halefleri ve devralanlar bakımından bağlayıcı, hüküm sonuç doğurucu nitelikte olacaktır. Taraflardan hiçbiri, birleşme, devralma, yeniden örgütlenme veyahut oy haklarının ve varlıklarının tamamı veyahut tamamına yakın bir kısmının devri dolayısıyla taraflardan her birinin işbu sözleşmeye devretme hakları hariç olmak üzere, diğerinin önceden yazılı rızası olmaksızın işbu sözleşmeyi devredemez. İşbu madde hükmünde açıkça izin verilen haller dışında sözleşmenin transferi veyahut devri yönündeki herhangi bir teşebbüs hükümsüz sayılacaktır.

 

 1. Beyan ve Taahhütler

 

11.1. Genel beyan ve taahhütler

 

FİRMA aşağıdaki hususları beyan ve taahhüt eder;

 

11.1.1. Sözleşmede belirtilen bilgiler (ve VİLLAOTELİM.COM’a sağlanan diğer tüm bilgiler) tüm yönleriyle tam, doğru, güncel olup, sözleşme süresince de bu nitelikte kalmaya devam edecektir.

 

11.1.2. Firma işbu sözleşmeyi akdetmeye ehil ve yetkili olduğunu; konaklama biriminin idaresini üstlenmiş ise konaklama biriminin sahibi veyahut kiralayanı ile sözleşme süresince geçerli, bağlayıcı sözleşmesi olduğunu ve söz konusu konaklama birimi sahibi ya da kiralayanını işbu sözleşme hükümleri ile bağlama yetkisi bulunduğunu beyan ve taahhüt etmektedir.

 

11.1.3. FİRMA, kendisinin, temsilcilerinin, çalışanlarının, yöneticilerinin ve alt yüklenicilerinin sözleşme süresince edim ve yükümlülüklerini işbu sözleşme hükümlerine uygun olarak ifa edileceğini beyan ve taahhüt eder.

 

11.2. Konaklama Birimine İlişkin Beyan ve Taahhütler

 

FİRMA aşağıdaki hususları beyan, taahhüt ve garanti etmektedir;

 

11.2.1. Konaklama birimi ve sunulacak hizmetler sözleşme süresince, resmi kategorisince zorunlu kılınan standartlar ve sözleşme ekinde listelenen konaklama birimi servisleri kapsamında devam edecektir.

 

11.2.2. Sözleşme süresi boyunca misafirlerin konaklamalarından bekledikleri memnuniyeti olumsuz etkileyecek hiçbir yenileme, çalışma ya da inşaat faaliyeti olmayacaktır.

 

11.2.3. Konaklama birimi sözleşme süresi boyunca tamamen lisanslı (yerel düzenlemeler gereği konaklama biriminin özellikle ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere yüzme havuzu, gölet, su kaydırağı, diğer suya dayalı eğlence ve terapi birimleri gibi tüm yapılarının inşası ve kullanımı için ve zorunlu kılınan tüm lisans, izin ve ruhsatlar dahil olmak üzere) kalacak ve sözleşme süresi boyunca tüm uygulanabilir kanun ve sair düzenlemelere uyumlu olacaktır.

 

11.2.4. Konaklama birimi ve sağlanan servisler her zaman güvenli olacak ve kullanılması düşünülen amaca her zaman uygun durumda bulunacak ve konaklama biriminde her aman en yüksek temizlik ve sağlık standartlarına uyumluluk sağlanacaktır.

 

11.2.5. Konaklama birimi ve sağlanan hizmetler sözleşme süresi boyunca tüm yönleri ile, hijyen (sözgelimi gıda sağlığına dair tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları (HACCP) standartları ile düzenlenen hijyen prenspipleri), yangın tedbirleri, kaza önleme, güvenlik planlama, yapı ve eklentilerinin bakımı, güvenlik görevlilerinin lisanslanması dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla misafirlerin sağlık ve güvenliğine ilişkin ilgili kanunlar, düzenlemeler, teamüllere uygun olacaktır.

 

11.2.6. Acil durum kaçış rotaları ve çıkışlar sıklıkla kontrol edilecek ve her dönemde en az bir sefer test edilecektir.

 

11.2.7. Misafir güvenliğine ilişkin bilgiler resmi düzenlemelerde belirtildiği üzere yerel dille ve İngilizce olarak ya da semboller kullanmak suretiyle misafirlerin dikkatine sunulacaktır.

 

11.3 Kişisel Veriler

 

FİRMA tarafından işbu sözleşme kapsamında elde edilen kişisel verilerin kullanımı (i) işbu sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerin ifa edilmesi bakımından gerekli olduğu ölçüde sınırlı; (ii) yürürlükteki yasa ve düzenlemeler uygun ve (iii) VİLLAOTELİM.COM direktiflerine uygun olacaktır. FİRMA işbu sözleşme kapsamında işlenen kişisel verilerin korunması için gerekli tüm teknik ve organizasyonel tedbirleri almak ve VİLLAOTELİM.COM direktifleri doğrultusunda alınan kişisel verileri yok etmek ya da geri vermekle yükümlüdür.

 

 

 

 1. Bağımsız Akidler

 

FİRMA ve VİLLAOTELİM.COM işbu sözleşme konusu kapsamında her zaman birbirinden bağımsız taraflar (akidler) olarak kabul edilecek, hiçbir iş birliği, adi ortaklık, istihdam, şube-acenta ilişkisi, güvene dayalı kurulan ilişki ve sair hukuki ilişki bağlantısı kurulmuş şeklinde yorumlanmayacaktır. Taraflar, işbu sözleşme ile yahut başka surette, diğer tarafın iş ve faaliyetlerine ilişkin hiçbir edim ifası üstlenmemekte ya da sorumluluk kabulünde bulunmamaktadır. İşbu sözleşme kapsamında bir hizmet ifasında bulunan çalışanların her biri doğrudan kendisini istihdam eden tarafın çalışanı ya da yetkisi olarak kalacak ve istihdam eden taraf tek başına söz konusu çalışan ve yetkililerin ücret, sağlık ve sigorta ödemeleri dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere sağlanan tüm tazminat ve sair faydalardan ve işverenin çalışanlarına ilişkin olarak ödemekle yükümlü olduğu tüm vergi ve sair katkılardan sorumlu olacaktır. İşbu sözleşmeye dahil hiçbir husus ya da sözleşme kapsamında yapılan ifalar taraflardan birine ya da herhangi bir çalışanına, varsa diğer tarafın kendi çalışanlarına sağladığı plan (bireysel emeklilik vb.) ve şartlar kapsamında bir hak, imtiyaz sağlayacak şekilde yorumlanmayacaktır.

 

 1. Defter ve Kayıtlar

 

Taraflar, işbu sözleşmenin ifasından doğacak her türlü uyuşmazlıklarda, VİLLAOTELİM.COM’un ticari defter ve kayıtlarının geçerli, bağlayıcı ve kesin delil teşkil edeceğini, bu maddenin HKM’nın 193. Maddesinde yazılı delil sözleşmesi olduğunu kabul ve taahhüt etmişlerdir.

 

 1. Tebligatlar ve Yetkili Mahkeme

 

Tarafların işbu sözleşmedeki adresleri tebligat adresleri olup adresi değişen taraf, diğer tarafa yeni adresini derhal yazılı olarak noter kanalı ile bildirmediği takdirde eski adresine …………………………. Yetkili kılınmıştır.

 

İşbu sözleşme 14 madde olarak taraflar arasında mutabık kalınarak, tarafların imza yetkililerince okunup, kabul edilerek tek suret halinde imzalanmış ve yürürlüğe girmiştir. Sözleşmenin aslı VİLLAOTELİM.COM’a FİRMA’ya teslim edilmiştir.

 

 

 

 

Firma Adı                    :

 

Yetkili Adı Soyadı       :

 

Görevi                         :

 

Tarih                           :